Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа "В Контакті" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "Однокласники"  Соціальна мережа "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"
Вівторок, 23.04.2024, 21:44
Вітаю Вас, Гість

Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня

Любецькі новини | Гордість Любеча | Реєстрація | Вхід


Гордість Любеча

    Заслужений діяч науки УРСР, член-кореспондент Академії медичних наук СРСРО.Хохол (1897 - 1964); 

    доктор педагогічних наук  Л.Фрідман;   доктор медичних наук, професор Л.Циркунов.


     

Слісаренко Анатолій Олексійович (1923-1997 рр.) - народився в смт.Любеч. Український кінорежисер, лауреат премії ім.Я.Галана, Заслужений діяч мистецтв України.     Нагороджений Золотим голубом миру на Всесвітньому кінофестивалі в м.Лейпціг за картину "Роменская мадонна" (така нагорода єдина в Україні), Золотою пальмовою гілкою в Парижі за досягнення в творчості. Американці на честь кінокартини назвали астероїд "Роменская мадонна". Лауреат численних кінофестивалів в Україні, Білорусі, Росії, Грузії.
 
 

    Любечани не без гордості згадують і Віталія Івановича Бахмута.
    Віталій Іванович після закінчення у 1964 році Любецької середньої школи, вступив на механіко-математичний факультет МДУ, який закінчив у 1969 році і пов’язав свою виробничу діяльність з енергетикою.
    За три десятиріччя він пройшов шлях від рядового інженера тресту "Енергокомплектавтоматика" до генерального директора. 
    Зараз Віталій Іванович Бахмут Президент правління концерну "Росенергоавтоматика", Генеральний директор АТ, Академік Міжнародної інженерної академії, доктор технічних наук, заслужений Енергетик Росії.
За великий внесок в розвиток паливно-енергетичного комплексу нагороджений багатьма нагородами.

Помер Віталій Іванович 27 травня 2014 року в м.Москва.


 

    Анатолій Миколайович Роговий народився 19 вересня 1947 р. в Любечі.
    Після закінчення Любецької середньої школи вступив до Київського інженерно-будівельного інституту. Зараз Анатолій Миколайович голова правління ВАТ"Домобудівник". 
    Це одна з найпотужніх будівельних організацій Чернігова.
Заслуженого будівельника України, члена-кореспондента Академії будівництва УкраїниАнатолія Миколайовича Рогового як професіонала високого рівня не випадково занесено до книги "Видатні інженери України", а очолюваний ним колектив - до "Золотої книги української еліти".
    А.М.Роговий є головою Ріпкинського земляцтва у Чернігові.

 


   

 Бану-Лахуті Цецілія (1911-1998) - народилася в смт. Любеч. Поет, перекладач з східних мов на російську, науковий працівник. Член Союзу письменників СРСР з дня його створення в 1934 р., її членський квиток підписаний Максимом Горьким. Дружина і багаторічний співробітник і перекладач з мови фарсі творів видатного поета Абулькасима Лахуті.  Лауреат премії ЮНЕСКО. Найбільш значна її праця - перший і єдиний повний поетичний переклад російською мовою з мови фарсі грандіозного пам'ятника світової літератури, епосу Абулькасима Фірдоусі "Шахнаме".
 


    Граб Сергій Олександрович (1959 р.) - народився в м. Києві (батьки народилися і проживали в смт.Любеч). Працював лаборантом Київського конструкторського бюро ім.Мануїльського. Пройшов строкову військову службу. Закінчив Київське Вище військове інженерне училище зв’язку, за фахом радіоінженер. З 1984 року проходив військову службу в КДБ, СБУ. Заступник начальника відділу, полковник. Автор понад 40 публікацій, переважно історичної тематики. До 900-річчя першого Любецького з’їзду князів Київської Русі за сприяння Українського товариства охорони памяток історії та культури видав "Нариси з історії Любеча". Краєзнавець, вивчає історію Чернігівщини.
 


    Іваненко Сергій Борисович (1959) - народився в смт.Любеч. Навчався в Любецькій середній школі. Закінчив Київський політехнічний інститут. З 1985 року працював начальником центральної апаратної телебачення на радіоцентрі Національної телекомпанії України. З1995 року - технічний директор телекомпанії "Поверхность - ТВ". Член Національної спілки журналістів.


    Кононенко Ігор Миколайович (1953 р.) - народився в смт.Любеч. Закінчив лікувальний факультет Київського державного медичного інституту ім.О.О.Богомольця. Працював молодшим науковим співробітником Київського НДІ ендокринології та обміну речовин. Навчався в аспірантурі НДІ серцево-судинної хірургії (М.Амосова). З 1983 року був старшим науковим співробітником НДІ фтизіатрії і пульмoнології, впродовж 1991-1996 рр. - заступником директора Всеукраїнської агротехнічної спілки. З 1996 року обіймав посаду керівника відділу зовнішньоекономічних відносин Інвестиційної компанії "Акцет-Інвест". Заступник директора спільного українсько-канадського підприємства "СІС ОВЕРСІЗ Лтд (SYS OVERSEAS Ltd)". Кандидат медичних наук.


    

    Лавриненко Костянтин Олексійович(1954 р.) - народився в смт.Любеч. В 1971 році закінчив Любецьку середню школу. Зараз працює на Чорнобильській атомній електростанції. Займається проблемами перетворення Об’єкту "Укриття" в екологічно безпечну систему.


 


    Мовша Микола Борисович (1947 р.) - народився в смт.Любеч. Закінчив Любецьку середню школу. Голова Новозаводської районної державної адміністрації м. Чернігова.


    Неліп Михайло Іванович (1956 р.) - народився в смт.Любеч. Закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка. За фахом юрист-міжнародник, референт-перекладач з англійської мови. Працював старшим референтом відділу зарубіжних зв’язків товариства "Україна", аспірантом, асистентом, доцентом кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка. Кандидат юридичних наук, доцент, проректор Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України. Викладає також в Київському Національному університеті ім.Т.Г.Шевченка. Має наукові праці.


    Олійник Іван Андрійович - єдиний з любечан капітан 1 рангу, командир балтійської ескадри. Представник СРСР у повоєнній Німеччині по питаннях роззброєння, потім начальник вищого військово-командного училища.
    Дав путівку в життя багатьом любечанам 50-50-х років.
    Похований в Любечі з державними військовими почестями.


    Олійник Людвіг Степанович, народився і проживав у Любечі до 1971 року.
    Орденоносець, кавалер Ордена Великої Вітчизняної війни 1 ступеня, учасник війни з Німеччиною та Японією, начальник геодезичної експедиції, яка почала освоєння одного великих у світі Мікашевицького родовища, заслужений річковик БРСР.
    Проживає в м.Гомель.


    Олійник Олександр Людвигович - лауреат Премії Президента Республіки Білорусь за 2007 рік у складі колективу музею "Гомельский дворцово -парковый ансамбль" в галузі культури.
    Директор Палацу Рум’янцевих та Паскевичів, учасник Слав’янського Собору народів Росії, України, Білорусі у 2006 році, член Спілки письменників Білорусі.
    Автор багатьох публікацій про Любеч. Автор відомого історичного роману "Легенда о князе Любе".
    Народився і проживав у Любечі з 1958 по 1971 рік.


    Перебинос Євгеній Вікторович (1943 р.) - народився в смт. Любеч. Художній керівник МП"Маленький гумористичний театр" (народні артисти України В.Данилець і В.Мойсеєнко). Член Спілки театральних діячів України.


    Попок Віктор Володимирович (1953 р.) - народився в смт.Любеч. Закінчив Любецьку середню школу, Ніжинський державний педагогічний інститут ім.М.В.Гоголя. Працював учителем української мови та літератури в Львівській області, в Павлівській середній школі ім.В.М.ПримаковаРіпкинського району,
в середній школі № 28м.Чернігова. З 1984 року - в редакції Чернігівського обласного радіомовлення.     Старший редактор Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії "Сівер-Центр". Член Національної Спілки журналістів України. Його поетичні твори друкувались в обласних періодичних виданнях.


    Седляр Василь Феофанович (1899-1938 рр.) - народився в смт.Любеч. Художник. Його картини  "У школі лікнепу", "Розстріл", "Свято на Дніпрельстані".


    Слісаренко Олексій Олексійович (1919 р.) - народився в смт.Любеч. Заслужений діяч мистецтв Республіки Білорусь, член Національної Спілки письменників України. Досліджував творчість О.Довженка. Лауреат конкурсу майстрів художнього читання (в 1955 році - 1 премія). Майстер художнього слова вищої Всесоюзної категорії. Автор книжок "Дороги і пісні", "Дорогі обличчя видатних українців і білорусів", "Життя в мистецтві", "Продовження радості".Учасник штурму рейхстагу в Берліні, командир взводу зв’язку. Має бойові нагороди.


    Стрелко Володимир Васильович. Народився 1937 року в  Любечi. Після закінчення школи  вступив на хімічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.
    Впродовж 1959—1962 рр. навчався в аспірантурі Інституту фізичної хімії  ім. Л.В. Писаржевського АН УРСР.
    Учений — автор більш ніж 1000 наукових праць, в тому числі 7 книг і понад 250 авторських свідоцтв та патентів на винаходи.
    Серед його учнів 3 доктори, 28 кандидатів наук, 2 із них обрано до Національної академії наук України.
    Заслуги В.В. Стрелка в розвитку адсорбційної науки, підготовці висококваліфікованих кадрів, упровадженні результатів досліджень у практику відзначені Державною премією СРСР та почесним званням "Заслужений діяч науки і техніки України".


    Фостіков Валерій Іванович (1955 р.) - народився в смт.Любеч. Навчався в Любецькій середній школі. Закінчив Київський політехнічний інститут. Працював інженером Київського заводу реле та автоматики, на керівних посадах в Київській державній адміністрації. З квітня 2002 року обраний головою правління ВАТ Київський завод реле та автоматики.
 


    Фостіков Геннадій Іванович (1951 р.) - народився вм.Борзні. Після переїзду батьків у м.Любеч навчався в Любецькій середній школі. Закінчив Київський політехнічний інститут. З 2004 року працює заступником голови правління - технічний директор ЗАТ "Укратоменергобуд".
 


    Федяй Сергій Пилипович (1961 р.) - народився в смт.Любеч. Начальник відділу інформації Українського фонду культури. Помічник народного депутата України Б.Олійника.


    
    Шевель Володимир Георгійович (1932 р.) - народився в смт.Любеч. 1953 року закінчив Любецьку середню школу. В 1959 році закінчив Київський медичний інститут ім.Богомольця. Працював лікарем в м.Маріуполі. Учасник багатьох конференцій з питань медико-санітарного забезпечення екіпажів пароплавів. Лікар вищої категорії, відмінник охорони здоров’я СРСР, Почесний працівник Морського флоту СРСР. Має багато нагород.
 


    Хорошун Леонід Петрович (1937 р.) - народився в смт.Любеч. Закінчив механічний факультет Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка та аспірантуру Інституту механіки АН УРСР, де потім працював старшим науковим співробітником, заступником директора, завідувачем відділу. Доктор фізико-математичних наук, професор Київського технологічного університету, член-кореспондентНАН України. Лауреат державної премії України.




 


Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня


Хостинг от uCoz Copyright MyCorp © Ковшун М.І. 2024     УВАГА! При використанні матеріалів, посилання на сайт, ОБОВ’ЯЗКОВЕ!!!
Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "LiveJournal". "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"